Zbyszek

Zbyszek Kamiński przyszedł na świat 23 lutego 1980 w Nowym Mieście Lubawskim.

Zbyszek

Od dziecka kocha Queen, a zwłaszcza Freddiego.

W latach 2002-2007, 2010-2012 organizował Ogólnopolskie Zloty Fanów Queen w Nowym Mieście Lubawskim i okolicach.

Poświęca wiele aby być tam gdzie są członkowie Queen. Był parokrotnie na międzynarodowym zlocie fanów, który zainspirował go do polskiego odpowiednika. Był na koncercie Zucchero w Royal Albert Hall tylko dla Briana, był w rocznice śmierci pod domem Freddiego wraz z przyjaciółmi, był na próbie koncertu SAS Bandu z Rogerem w Londynie w 2004, a w 2005 odbył trasę po Europie: Wiedeń, Praga i Sztokholm. Po szóstym zlocie fanów wyjechał do pracy do Wielkiej Brytanii do Okehampton. W 2008 roku był na pięciu koncertach „The Cosmos Rocks Tour”. W maju 2009 r. powrócił do kraju. W 2010 r. ponownie zorganizował zlot fanów Queen. Startował w jesiennych wyborach samorządowych w 2010 r. w Nowym Mieście Lubawskim, nie dostał się do rady powiatu. Zloty organizował jeszcze dwukrotnie w NML. W 2012 r. była na koncercie Queen+Adam Lambert we Wrocławiu, w 2015 r. w Krakowie i Londynie. Była kilkukrotnie na musicalu We Will Rock You, koncertach SAS Bandu i spotkaniach autorskich Briana. Obecnie przebywa w Wielkiej Brytanii w Bath.

Zbyszek słowami Zbyszka w 2009 r.:

A więc tak Zbigniew Kamiński urodził się 23.02.1980 w okresie płyty THE GAME i FLASH GORDON. Uczęszczałem do szkoły podstawowej  nr.1 w NML od 1987-1995, potem uczyłem się w zasadniczej szkole zawodowej w NML zawód stolarz, chciałem iść do liceum ale się bałem, że sobie nie poradzę i dlatego poszedłem do zawodówki, a bałem się nie potrzebnie, do zawodówki uczęszczałem od 1995 do 1998, następnie poszedłem do Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie gdzie zdobyłem wykształcenie średnie i ukończyłem z tytułem: Technik Technologii Meblarstwa. 1998-2001 uczyłem się zaocznie aby móc pracować! Chciałem iść na studia ale brak pieniążków nie pozwolił mi na dalsze kształcenie, w roku 2001 złożyłem papiery do Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu ale jednak nie zdecydowałem się pójść!

Moja przygoda z zespołem Queen zaczęła się od tego, że starsza siostra była zakochana w utworze We are the Champions i w roku 1989 kupiła kasetę News of the World z tą piosenką. Ja słuchałem razem z nią tego utworu, ale postanowiłem posłuchać reszty utworów na tej płycie i były niezłe. W sklepie zobaczyłem mnóstwo kaset zespołu Queen i kupiłem kasetę Live Killers, bo była na niej piosenka We are the Champions. Później zacząłem kupować coraz więcej kaset tegoż zespołu i coraz bardziej kochałem się w tym zespole i tak mogę powiedzieć, że taki punkt zwrotny w tym, że jestem fanem Queen to rok 1990 i później śmierć gdzie w mediach na okrągło puszczali Queen i to mnie jeszcze mocniej umocniło! Później w roku 1992 dwukrotnie wystąpiłem w Mini Liście Przebojów w NML i raz zająłem pierwsze miejsce!  Od roku 1997 należę do Oficjalnego Fan Klubu Queen w Londynie. W roku 1998 pojechałem na koncert Briana Maya do Warszawy i nagrałem ten koncert na audio! Rok 2000 zdecydowałem się pojechać na zlot fanów Queen do Walii Północnej do Prestatyn Sands, gdzie poznałem sporo ludzi z całego świata i spotkałem tam ludzi związanych z zespołem Queen m.in.: Spike Edneya, Jamie Mosses, Pete Maladrone, Grega Brooksa, Jakcy Smith, Jim Jenkins itp. Byłem tam jako jedyny z Polski! W roku 2001 pojechałem do Londynu na 10 rocznice śmierci Freddiego Mercury’ego pod jego dom i tam udało mi się spotkać Jima Huttona i Mary Austin!
Rok później zdecydowałem się zrobić pierwszy Ogólnopolski Zlot Fanów Queen, pomyślałem sobie, ze oficjalne zloty w Anglii są bardzo drogie jak na polską kieszeń i postanowiłem zrobić w Polsce, zebrać polskich fanów, chciałem aby było takie miejsce w Polsce gdzie polscy fani mogą się spotkać! I od tego czasu udało mi się zrobić 6 zlotów w Polsce!

Utrzymuje duży kontakt z fanami Queen na całym świecie!

Chciałem założyć polski fan klub Queen i nawet dostałem wskazówki od Jacky jak mam prowadzić, ale z braku czasu nie doszło do skutku!

Z listów do Zbyszka:

(…) “ My Dear Friend Zbigniew  has invited me to the Convention but I couldn’t be there … but I want You Polish Fans, to know that me, French Fans , we with you in this Queen dream.

Okay, we came from different countries … but we live in the same family : Queen!

   This year has been incredibly nice with the Queen Tour going in with the great Paul Rodgers. We are together now joining the band are meeting fans from the whole world.

   You can be sure that the French Fans are with You guys… Brian has told me one day : “ we are all in the same boot”. He’s sight , the Queen’s boot ! (with a new noun : Queen and Paul Rodgers sometimes)….

 Thanks for being in our Queen’s family,

Love

John , French fan from Paris

 Brian May napisał do Zbyszka 4 czerwca 2006 :

„Wow. A nice pics, Zbigniew!

THANK YOU!!

Thank you for the invitation to the convention, and thanky ou for all your work for the fan club in Poland.
I don’t think I can join you, sadly – I have an awful lot of stuff going on my life this summer, and need to catch up with my family.
But I wish you a great meeting, and God bless you too!

with respect Brian”

 19 lipiec 2006 – Zbyszek dostał tym razem papierowy list od Briana wraz ze zdjęciem z autografem na aukcje na V zlocie fanów Queen w NML.

„We wish You the best of luck with your fundraising
enc.     with compliments Brian”